Ігри на дитячому майданчику сприяють повноцінному фізичному та емоційному розвитку дитини, що допомагає успішно адаптуватися до навколишнього світу

Цікаве і цікаве проведення часу на свіжому повітрі стане основою міцного здоров'я, соціальної адаптації та розвитку в цілому.

 

Дитячий майданчик з комплексом ігрових снарядів

 

Школярі без особливого інтересу відвідують ігровий майданчик, створену для молодшої вікової категорії. Тому доцільно обладнати для них турніки, баскетбольні кільця, канати і т. п. Для установки цих спортивних снарядів потрібно виділити на ділянці не менше, ніж 15 м2.

Коли ви облаштовуєте дитячий майданчик для свого маленького дитини, відразу плануйте місце для поступового додавання нових снарядів у міру його дорослішання. Кращий варіант для дачі - газон, на якому згодом можна встановити гойдалки, спортивні снаряди.
Зручні і безпечні місця для дитячого майданчика

Безпекою місця розташування майданчика відрізняється ділянка біля будинку на дачі або ж інша територія, де дорослі проводять час протягом дня. Це зручно і діти можуть постійно бути під наглядом.

Не варто розміщувати дитячий майданчик під тінню дерев. Це буде актуально тільки в спеку, але при інших погодних умовах дітям захочеться погрітися на сонечку. Оптимальним рішенням є розташування частини майданчика на сонячному ділянці, іншу частину можна накрити за допомогою тенту або спеціального навісу.

Подбайте про те, щоб майданчик була огороджена від раптового сильного вітру. В якості бар'єру можуть використовуватися дерева, паркани чи живоплоти.
Рельєф місця, де буде встановлено майданчик повинен бути рівним. У низині можуть накопичуватися дощові або талі води, множинні ухили також будуть поганим варіантом. Якщо поряд з ігровою територією знаходиться водойма, для безпеки дітей його необхідно захистити.

 

Різновиди покриттів для дитячого майданчика

 

Покриття обов'язково має робити м'якше удар при можливому падінні дитини в процесі гри.

Існують такі варіанти ігрових покриттів, що відрізняються своїми особливостями:

  • Пісок. Дане покриття зробити легко, потрібно лише насипати шар товщиною приблизно 10 – 15 див. Проблема в тому, що при активності дітей під час гри або ж при вітряній погоді, пісок часто буде висипатися за межі майданчика. Рішенням може стати огорожу з колод, попередньо просоченої спеціальним складом проти гнилі.
  • Газон. Відмінний варіант для спортивних ігор. Таке покриття потребує серйозного догляду. Його необхідно регулярно поливати, стригти, досаджувати ділянки по мірі їх витоптування.
  • Синтетичні каучукові або поліуретанові плити. Це міцний, пружний і досить легкий у догляді матеріал, швидко отмывающийся від забруднень.
  • Комбіноване покриття. Тут передбачається поділ на зони: для ігор біля гірки та пісочниці підходить пісок, для активних спортивних занять – газон або синтетичні плити.

 

Різновиди ігрових снарядів для дитячого майданчика

 

На дачній ділянці ви можете встановити багато цікавих для дітей снарядів. Найпопулярнішими є:

  • Пісочниця - необхідний ігровий атрибут для малюків;
  • Гойдалки – для маленьких діток краще встановлювати зі спинкою;
  • Гірка – буває пластиковій або металевій;
  • Басейн надувний) – щастя дітей в літній період.